Полина Тасева ја претстави својата прва песна “Игра” (Видео)

“Игра” е насловот на првата песна која што младата македонска пејачка Полина Тасева ја промовираше неодамна пред македонската публика. Песната е комплетно авторско дело на Иван Петровски кој се потруди песната да звучи интересно. Истата е снимена во студиото на Роберт Билбилов, додека пак за видео спотот со кој што Полина ја претставува оваа песна, беше задолжен Владислав Гавриловски.

Пораката која што ја носи ова музичко видео е: “Следете си ги чувствата и впуштете се цеосно во животот”. Како звули нејзината најнова песна и како изгледа видео спотот за истата, погледнете во продолжение.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com