Празнично и македонски: И овој празник бидете дел од “La Strada” и купувајте македонско (Фото)

И денес ја продолжуваме урбаната приказна која не може туку-така да се раскаже, туку треба само да се доживее. И сами веќе знаете, “La Strada” во Прилеп е местото каде можете и ја имате таа ретка привилегија да ги вкусите највкусните и најубаво зготвени пици, тестенини, бургери, пастрамајлии… и сето она што вам ви се допаѓа, а е дел од менито кое верувајте и не е така мало.

Најново во “La Strada” е тоа што сето она што вам ви се допаѓа, појадок, ручек, кафе со пријателите, пиво со другарите… што и да е, сето тоа можете да го платите со картичките кои неодамна Владата на Република Македонија ги додели на сите оние кои имаа потреба од таа финансиска помош. “La Strada” е дел од акцијата “Купувајте домашно”, каде се она што е наше, македонско, можете без размислување да го порачате и платите веднаш.

Местото каде што се раскажува најубавата и највкусна урбана приказна во Прилеп – “La Strada” не завршува тука, напротив, во следното читање ќе ви ги доловиме и доближиме пиците кои се секогаш одличен избор за ублажување на гладот, а многу често и за фамилијани прослави, собирања и седенки заедно со одличниот и љубезен персонал на ова уникатно урбано градско место.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com