“Punish Him” нова песна на Игимен (Видео)

Како што дознава музичкиот портал Музика24, објавена е новата песна и видео спот на талентираниот и креативен млад автор и изведувач Игор Станоески – Игимен. “Punish Him” е новата авторска песна на Игимен, (музика, текст и арранжман) која и воедно е водечка трака на истоимениот албум, за кој претходеше дигиталното објавување на синглот “Ain’t Nobody Business”. Придружни вокали за оваа песна ги отпеа Рената Симоновска (Renne Simonne).

Песната како и албумот се снимени во студиото “АлШар” во Скопје под аудио-инжинерската палка на Ивица Јанкуловски. Видеото е снимено во истоименото студио од страна на Филип Филиповски како директор на фотографија и камера и Боро Арсовски – камера и техничка помош, додека за режијата која е во доменот на видео концепт како и монтажата и видео постпродукцијата припаѓа на Оливер Станоевски.

Гости музичари на песната покрај стандардната ритам постава Пере Ангелов на бас гитара и Гоце Стевковски на тапани, се и Гордан Спасовски на пијано и Јордан Костов на хармоника. Песната претставува жанровски микс од блуз, рок и кантри музика, додека пак текстот е на англиски јазик и има сатиричен контекст.

Во продолжение уживајте во најновото од Игимен:

IGI MAN PUNISH HIM

Song by: Igor Stanoevski IGI MANGuitars & Lead Vocal Igor Stanoeski IGI MANBass: Pere AngelovDrums: Goce StevkovskiPiano:Gordan SpasovskiAccordian:Yordan KostovBacking Vocals:Renata Simonovska – Renne SimonneProduced by:Igor Stanoeski IGI MAN $ Ivica Jankulovski Ивица ЈанкуловскиRecorded@ Alshar Stduio 2018/19Mix & Mastering : Ivica Jankulovski Ивица ЈанкуловскиVideo Concept, Edit & Post Production : Oliver StanoevskiDOP:Filip FilipovskiCamera: Filip Filipovski & Boro Arsovski

Gepostet von Igor Stanoeski- IGI MAN am Montag, 24. August 2020

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com