“Сенки” новата песна на Теа Трајковска промовирана со видео спот (Видео)

“Сенки” е насловот на новата песна на младата поп пејачка Теа Трајковска, која што истата ја промовираше заедно со видео спот. Песната е дело на веќе докажаниот Лазар Цветковски, додека текстот го напиша самата пејачка. Теа за нејзината нова песна вели:

“Сенки” е еден од оние проекти што зборуваат сами за себе, снимен во можеби најтешки глобални/локални околности. Верувам дека ќе ги допре моите слушатели и дека сите ќе се пронајдат во оваа приказна која едвај чекав да ја споделам со нив”, изјави пејачката Трајковска.

За видео спотот и приказната во него овој пат беа задолжени режисерите Томи Акимовски и Горан Симјановски, додека пак за нејзиниот изглед се погрижија Мите Занов, Даниел Николовски и Дарко Петковски. Оваа девојка која е релативно млада на македонската музичка сцена, со снимањето на нови песни и работка на нови проекти само докажува како на публиката, така и на своите колеги, дека и во вакви пандемски корона услови е возможно да се твори, снима и промовира.

Подготви: Христина Секуловска

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com