Со многу тага Јордан Митев ја отпеа новата песна

Фолк пејачот Јордан Митев има нова песна, „Татко“, која и овојпат ја напиша самиот. Песната е напишана по вистинска приказна на негов пријател, за искушението низ кое поминал оти не можел да присуствува на погребот на татка си.

„Пред гробот сега стојам, болка стега солзи ронам, кажи ми Боже, дали горе ќе го видам“, пее во песната. Митев сними и спот за песната, а самиот е сценарист и режисер на видеото. Освен песната „Татко“, Јордан Митев најави и нов проект кон крајот на месецот.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com