Со видео спот 2 Бона ја промовираа најновата песна “Јас сум тој” (Видео)

Во текот на денешниот ден на далеку познатите и популарни “2Бона” го промовираа видео спотот за нивната најнова песна “Јас сум тој”. Песната е дело на “2Бона” (Марио Јелиќ и Антонио Стојановски), додека аранжманот и мастерингот на истата го правеше Иван Јованов – Ивајо. Видео спотот пак, е посебна приказна. Тој е снимен на повеќе локации во Скопје (ГТЦ, Градски парк, Железничка станица, центарот на Скопје…), а во него се вклучени видео снимки од фанови кои учествувале на нивниот предизвик на социјалните мрежи на 2Bona и Nescafé 3in1 насловен: Toj Sum Challenge. Истиот е во комплетна реализација на еден од најдобрите, Томислав Живковиќ.

Меѓудругите, во видеоспотот можете накратко да ги забележите и познатите македонски јутубери, GP и Стефан Лазаров, кои очигледно испратиле свое видео и учествувале во предизвикот на 2Бона.

А нам, што друго ни преостанува освен да уживаме во нивната најнова песна и навистина интересниот видео спот.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com