Со одличен видео спот Јосиф ја промовираше новата песна “Берета” (Видео)

Јосиф Ристовски, еден од ексклузивците на популарната “Урбан Рекордс”, на официјалниот YouTube канал на продуцентската куќа го промовираше видеоспотот за најновата песна “Берета”. Интересна и модерна песна која после првото слушање влегува во уво, и со секое наредно слушање ви станува се поголем и поголем хит.

Музиката и текстот се авторско дело на Јосиф, додека миксот и мастерингот се на Иван Јованов – Ивајо (Урбан Рекордс). За прв пат после подолг временски период може слободно да кажеме дека видео спотот е одлично спакуван, такму како што би го направиле и познатите продуцентски куќи на Балканот, а зад реализација на истото стои младиот и веќе докажан Томислав Живковиќ.

Бидете вие еден меѓу првите што ќе го погледнат видео спотот за најновата песна на Јосиф – “Берета”.

Подготви: Влад Петров

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com