“Студени очи” на Пепа Димитрова доби и видео спот (Фото+Видео)

Познатата македонска поп пејачка Пепа Димитрова на неодамна одржаниот фестивал на забавни мелодии „Макфест 2020“ се претстави со песната „Студени очи“. За да биде комплетна темата, Пепа снимаше и видео спот кој го изработи Александар Пауновски, а фотографијата е на „2С Студио“.

Видеоматеријалот е снимен на неколку локации низ Македонија, а користен е олдтајмер Бјуик од 52-та година на приватен колекционер од Битола. Автор на „Студени очи“ е Слободан Стојанов, додека текстот е на Игор Џамбазов. Пепа Димитрова за прв пат на музичката сцена се појавува на „Охрид фест“, во 2014 година каде и беше победник на поп вечерта.

А во продолжение, со задоволство ви препорачуваме да го погледнете нејзиниот најнов видео спот за песната “Студени очи”.

Уживајте!

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com