Тамара го промовираше спотот за “Слобода” (Видео)

Тамара Тодевска дeнес го промовираше спотот за песната  “Слобода”. Автор на музиката е Роберт Билбилов, текстописец е Игор Џамбазов, а аранжманот е на Дарко Димитров. Спотот е сниман во Музејот на современа уметност во Скопје и во режија на Зоран Зонде Стојановски.

“Слобода” е прва македонска песна од новиот, трет по ред албум кој треба да биде готов до крајот на летото. “Слобода” има и своја англиска верзија “Rise”, а се очекува и српска верзија.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com