„Тавче гравче“ е новата хумористична песна на „Солза и Смеа“ (Видео)

Драмското студио „Солзи и Смеа“ од Битола ја претставија новата хумористична песна со наслов „Тавче гравче“. Новиот музички проект на познатите „Солза и Смеа“ е во продукција на Гимел студио.

Покрај хумористичните скечеви и урнебесни комедии, „Солза и Смеа“ зад себе имаат веќе неколку хит песни „Марија меси кифлиња“, „Излези мајко“, „Секси диспечерка“„Јас сум Македонец“, „Крв и мокрача“, „Ај не ми се шетај гола“ итн. Наскоро на национална телевизија ќе започне со емитување и нивната ТВ-серија „Непријател“.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com