Тончи Хуљиќ ќе Ве насмее со новата дуетска божиќна песна (Фото+Видео)

Тончи Хуљиќ, еден од најпознатите композитори и музичари во регионот сними дуетска божиќна песна. Тој заедно со Марко Тоља ја остварија својата прва заедничка соработка во веселата празнична песна „Од Божиќ до Божиќ“. Автори на песната се брачниот пар Вјекослава и Тончи Хуљиќ. Вјекослава го напиша текстот, а Тончи музиката за оваа божиќна песна. Оваа необична весела божиќна песна е всушност „пресметка“ на Хуљиќ со љубителите на свинг-музиката.

„Секој Божиќ, Синатра, Бубле и остатокот од свинг-тимот започнуваат да ме малтретираат од радио, а сега ова е мојата пресметка со свингерите. А, Тоља е еден од ликовите со кои особено сакав да се справам и така се посреќи и се најде во оваа песна“, на шега ја објасни Тончи својата фрустрација со свинг музиката.

Вокалната “пресметка“ меѓу Тончи Хуљиќ и Марко Тоља беше духовито претставена од режисерот Војан Коцеиќ во видеото во кое се појавува најпознатиот низок актер Антун Брзак. Тој се појавува како весел елф заедно со познатиот фитнес тренер од Сплит, Рената Ловринчевиќ – Буљан во улога на менаџер.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com