Васил Гарванлиев ја промовираше баладата “Мојата улица” (Видео)

Несудениот македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев ја промовираше својата нова песна. Се работи за баладата “Мојата улица” за која музиката ја компонираше самиот Васил. Автор на текстот е Игор Џамбазов а македонскиот композитор кој живее и работи во Канада, Давор Јордановски го придружува Васил на пијано.

Спотот е сниман во старата касарна во Струмица во режија на Ѓорги Вацев. Се напоменува дека се работи за автобиографска песна, а како инспирација на Џамбазов при пишувањето на текстот било животното патешествие на Васил.

“Искрено, благодарен сум што конечно добив малку време да застанам, да здивнам, време што си го посветувам себеси. Драго ми е што токму денеска сите оние што ме поддржуваат тука, во Македонија, но и низ светот, ќе ги израдувам со нешто ново, нова песна и спот”, изјави Гарванлиев за Нова Македонија.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com