ЗА УБАВ ПОЧЕТОК НА 2021: „Фрајле“ ја преработија „Једина“ од Здравко Чолиќ (Видео)

Нова година, нова преработка и тоа на човекот во кој се сите 4 заљубени, неповторливот Здравко Чолиќ. Легендарната „Једина“ доби ново руво, овој пат од 4 жени.

“Многу го сакаме Здравко Чолиќ, поточно заљубени сме во него. Песната „Једина“ е голем хит и наговестува дека работиме на нови преработки. Албумот „Обрадуј ме“ не инспирираше да работиме уште, па 2021 ја почнуваме со новини“, велат „Фрајле“.

Марија, Наташа, Јелена и Невена со албумот „Обрадуј ме“ одбележаа 10 години кариера, а сега оваа приказна добива одлично продолжение. Разликата е тоа што овој пат, „Фрајле“ преработките ќе ги изведуваат без оргиналните изведувачи како гости.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com