Светска

Хари Стајлс е најбогатиот член на „One Direction“ со 87 милиони долари

Хари Стајлс е најбогатиот член на „One Direction“ откако неговата издавачка куќа ја удвои својата вредност од 2019 до 2020 година. Откриено е дека вредноста на компанијата Хари се зголемила за два пати во 12 месеци пред март 2020 година, со 20,1 милиони американски долари (14,6 милиони фунти) вложени во инвестиции. Ова се случува откако целокупното богатство на Хари беше проценето на 86,9 милиони долари (63 милиони фунти) од страна на Сандеј тајмс во мај 2020 година. И додека неговата облека за турнеи, наводно, направи…

Тејлор Свифт го сруши рекордот на „Битлси“ од 1966 година

Тејлор Свифт го сруши рекордот на топ-листите поставен од „Битлси“, откако нејзината реиздадена верзија на албумот „Fearless“ го зазеде првото место на британската топ-листа на албуми. Свифт успеа својот трет албум во една година да го пласира на првото место на топ-листата.  Во период од 259 дена, три албуми на Тејлор се најдоа на првото место. Последниот албум „Fearless (Taylor’s Version)“ го следи успехот на „Folklore“ (31-ви јули) и „Evermore“ (18-ти декември). Пред Тејлор, рекордот цели 54 години го држеа „Битлси“…

Деми Ловато снима комична серија за група луѓе со нарушувања во исхраната

Комичната серија на Деми Ловато за група луѓе со нарушувања во исхраната, доби нарачка за пилот-епизода од телевизиската куќа NBC. Пејачката и актерка треба да глуми и да биде извршен продуцент на проектот насловен „Hungry“. Имено серијата следи пријатели кои припаѓаат на група луѓе со проблеми во исхраната кои си помагаат едни на други додека бараат љубов, успех и совршена храна во фрижидерот што ќе го направи сето тоа подобро. Ловато во минатото беше отворена во врска со нарушувањата во исхраната: „Принудно се…

Мемоарите на Брајан Џонсон од AC/DC излегуваат оваа есен

Пејачот на AC/DC, Брајан Џонсон, го повлекува велот на тајната од својот приватен живот преку претстојните мемоари „Животите на Брајан“, кои треба да излезат на 26-ти октомври. Мемоарите ќе “нурнат“ во животот на Џонсон од неговото воспитување во Њукасл на Тајн во Англија, неговите почетоци во рок-групата „Geordie“ до неговиот успех заменувајќи го покојниот Бон Скот во AC/DC. „Имав долги ноќи и одлични ноќи, лоши денови и многу добри денови, и за тоа време од дете од хорот станав рокенрол пејач, а сега напишав книга за…

Мик Џегер сними дует со тапанарот на „Нирвана“, Дејвид Грол

На радост на обожавателите ширум светот,  фронтменот на „Ролинг стоунс“, Мик Џегер, без најава го oбјави дуетот „Eazy Sleazy“ со Дејвид Грол, некогашен тапанар на „Нирвана“. Џегер освен како вокал, во песната свири и на гитара. Додека Дејвид Грол се погрижи да го донесе својот препознатлив звук свирејќи тапани, гитара и бас. Продуцент на песната е Мет Клифорд. „Ова е песна што ја напишав кога излегов од блокада, во време кога на сите ни требаше оптимизам. Благодарам на Дејвид што се вклучи на тапани, бас и гитара. Беше…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com