Адел и Бредли Купер се во романтична врска

Светските медиуми пренесуваат дека британската пејачка Адел е во врска со холивудскиот актер Бредли Купер. Наводно нив ги запознала Лејди Гага, пејачката која имала кратка љубовна авантура со актерот, кои заедно соработувале на филмот „Sвездата е родена“, а нивниот настап на церемонијата на Оскарите предизвикал големо внимание поради блискоста на сцената.

Откако минатата година се разведе од сопругот, Симон Конецки, британската пејачка Адел сега повторно најде среќа во љубовта. „Magazin New Idea“ пишува дека Бредли е и понатаму сингл, ама не останал рамнодушен на новиот изглед на Адел.

Купер е сам веќе една година е мета на бројни убавици, откако се разведе од руската манекенка Ирина Шајк. Додека Адел во изминатиот период се посвети на вежбањето и здравата исхрана и ослабна преку 40 килограми.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com