Албанско знаме и народна носија: Рита Ора новиот спот го сними во Бугарија

Пејачката Рита Ора објави нов спот за песната „Bang“, во кој носи чизми со албанско знаме и традиционална носија.

Пејачката минатата година неколкупати беше во центарот на вниманието, бидејќи ги прекрши мерките за карантин во Велика Британија, каде што живее, меѓу останатото и со своето патување во Бугарија, каде е снимел дел од спотот за нејзиниот нов сингл.

Ора во спотот е прикажана со танчерки во народна носија, а видеото исто така изобилува со прикази од природа и урбани делови на Бугарија.Сцените во традиционална облека се прошарани и со кадри во кои Ора е во чипкана долна облекаСинглот „Bang“ е снимен и продуциран целосно преку апликациајта Зум, а го потпишуваат и изведувачите Дејвид Гета, Гана, Киа и Иманбек, а Ора за спотот рекла дека е еден од најгордите моменти во нејзината кариера.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com