Албумот на популарната група „Квин“ после 25 години повторно прв на британската топ листа

Познатиот рок бенд „Квин“ се врати на тронот и по прв пат по 25 години во Велика Британија, нивниот концертен албум „Live Around World“ го зазеде првото место на топ листата на албуми. „Live Around World“ е десетти албум на „Квин“, и прв со американскиот пејач Адам Ламберт кој се приклучува на бендот во 2011-та година.

Кога станува збор за настапот во живо, тогаш ова е осми албум на оваа популарна група, но прв без членот основачот и фронтмен Фреди Меркјури кој почина во 1991 година.

Ламберт првпат настапи со Тејлор и гитаристот Брајан Меј во 2009 година, кога беше финалист за осмата сезона на “Американски идол”. Две години подоцна, тие започнаа да настапуваат заедно на концерти. Од тогаш, Квин и Адам Ламберт се едни од најбараните изведувачи во светот, пишува Билборд.

Албумот вклучува хитови како “Don’t Stop Me Now”, “Radio Ga Ga”, “We Will Rock You” и “We Are The Champions”, изведени на концерти ширум светот. Албумот беше објавен како благодарност до обожавателите по откажувањето на турнејата во 2020 година поради пандемијата на коронавирус.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com