Светска

Шинејд О’Конор се повлекува од музичката сцена

Познатата ирска пејачка Шинејд О'Конор донесе одлука да се повлече од музичката индустрија и да престане со турнеите.  Таа веста ја сподели на социјалните мрежи. „Ова е да го најавам моето пензионирање од турнеи и од работа во дискографска дејност. Остарев и уморна сум. Значи, време е да ги закачам ресите на брадавиците, откако навистина дадов сè од себе. NVDA во 2022 година ќе биде моето последно издание. И веќе нема да има турнеи или промо. Не е тажна вест. Туку зачудувачки убава вест. Мудриот воин знае кога треба да се…

ЦЕНЗУРА: Кина ги отстрани Џастин Бибер и Лејди Гага од специјалната епизода на „Friends“

Кинеските власти одлучија да не го емитуваат дуетот „Smelly Cat“ на Лејди Гага со Лиза Кудроу, оддавање почит на К-поп-групата „BTS“ и појавувањето на Бибер во модната ревија. Причината е наводна претходна навреда на нацијата од овие музички ѕвезди. Бибер во 2017 година беше исто така забранет од владини претставници, кои го нарекоа „талентиран“, но „контроверзен“, додавајќи: „Што се однесува до нас, тој се впушти во низа лоши однесувања, како во неговиот социјален живот, така и за време на претходен настап во Кина, што…

Најстариот ди-џеј на светот оди во пензија

Најдолговечниот диџеј на светот, 96-годишниот Реј Кордеиро ја направи својата последна радио емисија ,каде што бил водител над седум децении, објави Би-Би-Си. Реј Кордеиро им се заблагодари на слушателите и ја заврши својата емисија „All the way with Ray on saturday night“. "Па тоа е тоа. Ви благодарам многу што се вклучивте во програмата, збогум, ви благодарам што бевте тука", рече диџејот, познат како чичко Реј. Неговата програма се емитува на јавниот сервис РТХК во Хонг Конг од 1970 година. Тој е познат по својот…

Кети Пери објави песна по повод 25 години од создавањето на Покемон

Кети Пери го промовираше својот нов сингл „Electric“ по повод 25 години од создавањето на јапонската медиумска франшиза Покемон. 36-годишната поп-ѕвезда сподели и возбудливо музичко видео инспирирано од Покемон за да го придружува изданието. „Еlectric“ е дел од претстојното ЛП издание, „Pokémon 25: The Album“. „Кога го посетив кафулето „Покемон", додека бев на турнеја низ Јапонија, станав многу носталгична. Ме врати назад во моите помлади години. Така, кога добив повик да бидам дел од прославата на годишнината заедно со…

Џастин Бибер и Лејди Гага ќе се појават во специјалната епизода на „Friends“ (Фото)

Специјалната епизода од познатата серијата „Friends“, за кој многу се зборуваше, ќе се емитува на 27-ми мај, на платформата „HBO Max“. Освен главните ликови: Џенифер Анистон (Рејчел Грин), Дејвид Швимер (Рос Гелер), Метју Пери (Чендлер Бинг), Кортни Кокс (Моника Гелер), Мет Лебланк (Џои Трибиани) и Лиза Кудроу (Фиби Буфер), во специјалната епизода ќе се појават 18 популарни имиња шоу-бизнисот. На списокот на гости се најдоа: Дејвид Бекам, Џастин Бибер, „BTS“, Џејмс Корден, Синди Крафорд, Кара Делевињ, Лејди Гага, Елиот…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com