Членови на жирито исфрлени од “X factor”, вреѓале натпреварувач

Случајот со Вања Кнежевиќ, која беше дисквалификувана од “Sвездите на Гранд” на барање на еден од членовите на жирито, со денови е главна тема во јавноста. Сепак, се чини дека само во ова шоу, жирито има право да ги навредува кандидатите врз основа на физичкиот изглед и да продолжи да ја работи својата работа после тоа, како ништо да не се случило.

Слична ситуација како во „Sвездите на Гранд“ се случи пред неколку години во Нов Зеланд, но со многу поинаков исход. Британската пејачка Наталија Килс и нејзиниот сопруг Вили Мун седнаа во столот на судиите на „X Factor“ во 2015 година, но по испадите што ги направија, тие беа исфрлени од шоуто.

Продукцијата реагираше по крајот на шоуто во кое овие две пејачки го нападнаа кандидатот Ирвин, кој според мислењето на Наталија, целосно го копираше стајлингот на нејзиниот сопруг.

“Како уметник кој ги почитува креативниот интегритет и интелектуалната сопственост, морам да признаам дека сум згрозен од степенот до кој го копиравте мојот сопруг. Од косата до костумот што го носите. Дали имате почит кон туѓа оригиналност”, го праша пејачката, но таа продолжи да кажува дека се срами што мораше да седи таму во негово присуство и да го почести со својот коментар.

После тоа се вклучи и сопругот на Наталија, кој исто така беше немилосрден кон натпреварувачот. Набргу потоа, Наталија продолжи да го навредува натпреварувачот, кој плачеше. Слична ситуација им се случиува на натпреварувачите во “Sвездите на Гранд”, вклучително и Вања, кога еден од членовите на жирито сериозно ја навреди врз основа на нејзиниот физички изглед.

Наскоро по тој скандал, продукцијата на „X Factor“ го исфрли познат брачен пар од жирито.

Медиумите тогаш пишуваа дека Наталија јавно ја уништи нејзината кариера и дека никогаш повеќе нема да може да се врати на стариот пат заради постапките што сите ги осудија.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com