Доли Партон во новиот божиќен мјузикл на Нетфликс (Видео)

Ѕвездата на кантри музиката Доли Партон се враќа на малите екрани со главна улога во новиот божиќен мјузикл „Dolly Parton`s Christmas on the square“ на сервисот Нетфликс. Ова е втор ТВ божиќен филм на Партон после „Dolly Parton’s Coat of Many Colors“, а со овој филм таа ја продолжува соработката со Нетфликс која ја започна во 2019-та година за документарниот филм за нејзиниот живот „Here I am“.

Приказната на „Dolly Parton`s Christmas on the square“ започнува кога празничното расположение запира поради запрепастувачката намера на една жена која обидува да ја продаде земјата на својот роден град. Во главните улоги покрај пејачката се и Кристин Барански, Трит Вилијамс, Џенифер Луис и др. За филмот има 14 нови нумери напишани од Доли Партон специјално за овој филм.

„Ги сакам сите божиќни филмови на ТВ, сите божиќни специјални производи – и особено секој божиќен мјузикл, и ова е мојот прв божиќен мјузикл. Имав шанса да напишам 14 нови оригинални песни и вистинската радост за мене ги слушнав сите овие прекрасни уметници како ги пеат“, вели Партон. Партон исто така неодамна го објави својот нов албум со исто така божиќен мотив, насловен „A Holly Dolly Christmas“.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com