Дуа Липа ги повика Албанците во САД да гласаат за Џо Бајден (Видео)

Пејачката од Косово со британска адреса Дуа Липа ги повика Албанците од САД на престојните претседателски избори во ноември да гласаат за демократскиот кандидат Џо Бајден.

„Вашиот глас никогаш не беше јак. Џо Бајден беше покрај нас кога Косово се соочуваше со хуманитарна катастрофа. Неговата верба и вербата на Камала Харис во демократијата и меѓународните институции е она што денеска му е потребно на САД и на целиот свет“, вели пејачката во видео порака објавена на Фејсбук страницата на албанската заедница во САД. Косово во 2016 година именуваше улица по починатиот син на Џо Бајден за да му се оддолжи на тогашниот потпретседател на САД.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com