“Guns N’ Roses” објавуваат сликовница за деца

Рок-групата “Guns N’ Roses” објавува сликовница за деца, инспирирана од една од нивните најпознати песни “Sweet Child of Mine“ oд 1988 година. Дел од проектот е и писателот Џејмс Патерсон.

“Како вечен обожавател на групата, јас сум возбуден што работам со нив и што ја оживеав познатата песна низ слики и приказна. Сликовницата ја слави љубовта и музиката и како се тоа го разубавува животот на најубав можен начин”, изјави Патерсон. Приказната “Слатко мое дете” е за Наталија и Маја – ќерка и внука на менаџерот на групата Фернандо Лебелс, и ги прикажува нивните авантури со турнеите на бендот.

Ова не е прв пат Патерсон да соработува со други. Тој неодамна ја издаде и книгата “Претседателот исчезна” со поранешниот американски претседател Бил Клинтон. За групата “Guns N’ Roses”, ова е прв ваков ангажман. Сличен проект имаше и Пол Макартни минатата година, кога ја објави “Grandude”.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com