И без нова музика, Ед Ширан заработува 70 милиони долари

Британскиот пејач и композитор Ед Ширан, годинава заработи скоро 70 милиони фунти и покрај тоа што не сними ниедна песна, но имаше успешна турнеја минатата година и на почетокот на годинава, па оттаму парите, пишува весникот „Дејли меил“.

Ширан, како што пишува весникот, дневно заработувал по околу 200.000 илјади долари. Во овие пари е вклучена и продажбата на неговите песни на неколку музички платформи. Тој иако заради пандемијата реши да паузира и да се фокусира на сопругата и бебето што се роди пред неколку месеци, на почетокот на неделата најави дека за неколку дена ќе промовира нова песна.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com