И на 75 години пејачката Доли Партон позира за Плејбој

Пејачката Доли Партон позираше за Плејбој уште во 1978 година, а последните недели кружат гласини дека планира да го повтори изданието по повод нејзиниот 75-ти роденден. Иако беше само шпекулација, дивата го потврди сето тоа во радио-емисијата Скот Милс и Крис Старк на радио Би-Би-Си 5.

“Па, има некоја вистина во тоа… би можело. Ако се може да се направи со доза на вкус и ако им одговара на нив и мене, јас би можела да го сторам тоа и да го поткрепам со добро интервју. Значи, да, тоа е можно. И да, разговаравме за тоа”, рече дивата, предизвикувајќи ентузијастички реакции од слушателите.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com