Џастин Бибер и Лејди Гага ќе се појават во специјалната епизода на „Friends“ (Фото)

Специјалната епизода од познатата серијата „Friends“, за кој многу се зборуваше, ќе се емитува на 27-ми мај, на платформата „HBO Max“. Освен главните ликови: Џенифер Анистон (Рејчел Грин), Дејвид Швимер (Рос Гелер), Метју Пери (Чендлер Бинг), Кортни Кокс (Моника Гелер), Мет Лебланк (Џои Трибиани) и Лиза Кудроу (Фиби Буфер), во специјалната епизода ќе се појават 18 популарни имиња шоу-бизнисот.

На списокот на гости се најдоа: Дејвид Бекам, Џастин Бибер, „BTS“, Џејмс Корден, Синди Крафорд, Кара Делевињ, Лејди Гага, Елиот Гоулд, Лари Хенкин, Кит Херингтон, Минди Калинг, Томас Ленон, Кристина Пиклс, Том Селек, Џејмс Мајкл Тајлер, Меги Вилер, Рис Витерспун и Малала Јусафзаи.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com