Карди Би ја доби својата прва главна улога во филм

Светски познатата рап артистика Карди Би ја доби својата прва главна улога во филм. Како што соопшти продукцијата Parmount pictures, Карди ќе ја игра улогата на Амбер во филмот „Assisted living“. Дејствието на филмот се одвива околу Амбер која игра измамник во бегство од законот и нејзините соучесници. По еден погрешен чекор Амбер се маскира во постара жена и се крие во старечкиот дом на нејзината баба. Сценариото за филмот е на Kay Oyegun. Продуценти се Temple Hill и Stephen Love а сеуште нема договор со режисер.

Ова не е прво појавување на раперката на филм. Имено таа имаше cameo појавување во филмот „Hustlers“  а ќе се појави и во новото продолжение на франшизата „Fast & Furious“.

Продукцијата нема соопштено официјален термин за кога се очекува премиерата на својот нов филм.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com