Лејди Гага заедно со Бред Пит на филмското платно

Познатиот холивудски актер Бред Пит ја понудил со улога популарната пејачка Лејди Гага во неговиот филм „Bullet Train” базиран на јапонска мистериозна приказна. Гага веднаш ја прифатила улогата во која ќе глуми покрај славниот Пит.

Ова ќе биде второ актерско искуство за Лејди Гага, после нејзиното импресивно успешно деби филмот „Ѕвездата е родена“ во кој глумеше со уште еден славен холивудски заводник, популарниот Бредли Купер. Според американските медиуми снимањето на својот нов филм Бред Пит ќе го започне следната година.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com