Лејди Гага го промовираше видео спотот за “Always remember us this way” (Видео)

 

Додека “A star is born” владее на листите на актуелни филмски хитови, а саундтракот доминира на музичките листи за албуми, Лејди Гага сподели уште едно музичко дело од филмот. Видеозаписот за “Always remember us this way” покажува романтични сцени со главните ликови Али (Лејди Гага) и Џексон (Бредли Купер). “Always remember us this way”, “Shallow” и “I’ll never love again” ќе бидат земени предвид за влегување во трката за Оскар.

Повеќе на Музика24...