Ограбена Бијонсе и го украдоа фустанот од „Греми“

Светски познатата пејачка Бијонсе двапати беше мета на разбојници овој месец, кои упаднаа во магацин каде ги чува своите скапоцености. Три магацини во Лос Анџелес, кои пејачката ги изнајмила, овој месец беа провалени двапати, што резултираше со кражба на предмети вредни над милион долари, според „ТМЗ“.

Од полицискиот оддел во Лос Анџелес за новинарите изјавија дека крадците избегале со скапоцености што најмногу им припаѓаат на добитниците на Греми, вклучувајќи многу скапи чанти, чевли и фустани.

Тие зедоа и детски играчки и фотографии на еден нејзин стилист. Меѓу предметите е и славниот фустан со дијаманти, кој Бијонсе го носеше на Греми наградите. Досега немаше апсења за овој случај, а полицијата сè уште истражува кој е вмешан.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com