Оскаровката Дајан Китон во новиот спот на Џастин Бибер (Фото+Видео)

Филмската ѕвезда Дајан Китон глуми во новиот спот за песната „Ghost“ на поп-ѕвездата Џастин Бибер. Имено Бибер игра улога на внук, а Китон е негова баба. По смртта на неговиот дедо, пејачот повторно се поврзува со својата баба, оди на долги прошетки со неа по плажата Вентура, ги ажурира нејзините профили за состаноци и ја носи на коктели и танцување.

Китон вели дека уживала во пофлуидниот пристап кон актерството за нејзиниот прв музички спот.

 “Ме повика и јас му реков: Да, се разбира. Мислам дека песната е прекрасна. Во споредба со меморирањето реплики за игран филм, ова беше чиста забава. Цел живот, јас бев актерка и имав реплики, понекогаш морав малку да ги олабавам, но ова беше сосема лабаво и опуштено. Никој никогаш не ми рече ништо да направам, што го направи процесот толку забавен”, вели Китон за „Вог“.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com