Светска

Пејачката на „Тексас“ тврди дека гледа духови: „Имам духови во кујната“

Пејачката на бендот „Тексас“, Шарлин Спитери, која со сопругот и ќерката живее во Примроус Хил во Лондон, наводно својот дом го дели со духови. Имено, Шарлин не се плаши од “цимерите“ и секогаш ги поздравува кога ќе ги види. „Сум видела духови. Има духови во мојата кујна, во мојата куќа во Лондон, буквално жена и мало момче седат на крајот од масата. Навистина е чудно, и јас не сум единствената личност што го видела тоа, и мојата мајка ги виде. Таа првиот пат кога ги виде, ми рече: „Знаеш дека на крајот од твојата маса има…

Русин осуден за дистрибуција на детска порнографија поради споделување спот на „Рамштајн“ (Видео)

Судот во северозападна Русија денеска го осуди поранешниот соработник на затворениот опозициски лидер Алексеј Навални на две и пол години затвор за „дистрибуција на порнографија“, откако тој споделил видео од германскиот рок-бенд „Рамштајн“ во 2014 година. Амнести Интернешнл ја опиша пресудата како „крајно апсурдна“. Андреј Боровиков се соочи со затворска казна бидејќи во 2014 година на руските социјални мрежи го сподели спотот „Pussy“. Повеќе од шест години подоцна, во септември 2020 година, руската влада го обвини…

„Iron Maiden“ на дресот на фудбалскиот клуб Вест Хем (Фото)

Познатиот бенд „Iron Maiden“ и славниот клуб од Премиер лигата, Вест Хем, продолжија да соработуваат, на радост на многу фанови. Имено, името на легендарната рокенрол група ќе се најде на резервниот дрес на познатата англиска фудбалска екипа, како и на опремата за обука. „Iron Maiden“ гордо ја објави оваа соработка на својот Твитер профил. Стив Харис го претставуваше бендот на презентирањето на новиот резервен дрес и опрема во рамките на колекцијата „Die With Your Boots On“. Не е изненадувачка соработката помеѓу…

Бјорн Улвеус ја отфрла идејата за снимање биографски филм за „АББА“

Шведската поп-група „АББА“ ја отфрли идејата за биографски филм додека се уште живи. Еден од четворицата членови, Бјорн Улвеус инсистира на тоа дека не би сакал некој глумец да го игра на големото платно во филм како „Боемска рапсодија“ на „Квин“ или „Рокетмен“ на Сер Елтон Џон, а се сомнева дека тоа би го сториле и неговите колеги од групата. „Бени, Агнета и Фрида, мислам дека исто така не би го посакале тоа, јас секако знам дека не би сакал актер да ме глуми. Не додека сум жив“, вели Бјорн „АББА“ наскоро, по речиси…

Хари Стајлс е најбогатиот член на „One Direction“ со 87 милиони долари

Хари Стајлс е најбогатиот член на „One Direction“ откако неговата издавачка куќа ја удвои својата вредност од 2019 до 2020 година. Откриено е дека вредноста на компанијата Хари се зголемила за два пати во 12 месеци пред март 2020 година, со 20,1 милиони американски долари (14,6 милиони фунти) вложени во инвестиции. Ова се случува откако целокупното богатство на Хари беше проценето на 86,9 милиони долари (63 милиони фунти) од страна на Сандеј тајмс во мај 2020 година. И додека неговата облека за турнеи, наводно, направи…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com