Погледнете: Како изгледа внукот на легендарниот пејач Елвис Присли (Фото)

Музичката легенда Елвис Присли е вечна инспирација на имитаторите во Лас Вегас. Сите сакаат да изгледаат како него, но само една личност на светот ги наследила неговите гени и буквално е прекопирана верзија на музичката сензација. Неговиот внук Бенџамин Кијоу привлекува големо внимание, бидејќи е копија на својот дедо. Лиса Мери, мајката на Бенџамин, во едно интервју кажала:

“Навистина изгледа како Елвис. Луѓето некогаш се вртат по него, бидејќи не можат да си веруваат на очите”.

Бенџамин не користи друштвени мрежи и не дава интервјуа за медиумите. Неговата сестра која е актерка неколку пати со него се има појавено на црвениот тепих, а после тоа тој повеќе не сакал да се појавува во јавноста.

Повеќе на Музика24...