Раперот Пост Малоун апсолутен победник на музичките награди „Билборд“ (Фото)

Раперот Пост Малоун е големиот победник на музичките награди „Billboard Music Awards 2020“. Тој си замина со вкупно девет награди, меѓу кои и онаа за најдобар изведувач. Осум негови трофеи беа доставени во количка од водителката Кели Кларксон, која ја турна кон него.

“Не можам да те допратам, па морам да ти ги донесам на тркала”, се пошегува пејачката. Остин Ричард Пост алијас Пост Малоун ги собра и трофеите за рап-албум, рап-изведувач, машки изведувач и други.

„Почестен сум од вашата љубов тука вечерва“, рече тој прифаќајќи ја главната награда.

Тричасовната церемонија, која првично беше закажана за април, се одржа во театарот „Долби“ во Лос Анџелес. Многу изведувачи настапија лично, но немаше публика во живо. Поради доцнењето, шоуто ги славеше хитови од минатата година, со тоа што Лил Нас Икс однесе четири награди за неговиот хит сингл „Old Town Road“.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com