Рита Ора доби казна за корона забава

Пејачката Рита Ора го прекрши правилото на заклучување во Велика Британија во ноември, кога организираше прослава на нејзиниот 30-ти роденден во ресторан. Таа беше казнета со 13.000 фунти, а сега е откриено колку платила за прославата во ресторанот. Полицијата соопшти дека камерите за надзор биле исклучени во ресторанот „Casa Cruz“, каде Рита Ора одржала роденденска забава за да избегне снимање на нејзините славни гости, пишува „Sky News“.

Ора претходно се извини за одлуката да го прослави својот 30-ти роденден на 28 ноември, во време кога Велика Британија беше во средина на вториот бран на коронавирус. Скоти Батараи, готвач во ресторанот „Casa Cruz“, ѝ рекол на полицијата дека дал дозвола да слави во барот. Потоа рече дека тимот на Ора му се јавил на неговиот личен телефон, велејќи им дека сакаат да го искористат местото за прославата и му понудиле 5000 фунти.

Бидејќи повеќето од вработените во ресторанот не работеле за време на пандемијата, тој дозволи прославата да си ја олесни ситуацијата. Тој исто така призна дека е алчен. Батараи додаде дека група од седум или осум гости пристигнала во 19 часот, но до 21 часот имало приближно 17 лица на прославата.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com