Роби Вилијамс сними божиќна песна (Видео)

Светската музичка ѕвезда Роби Вилијамс објави своја божиќна песна. „Can’t stop Christmas” е инспирирана од коронавирусот и сите случувања во текот на 2020. Новиот сингл е во пресрет на веројатно најчудниот Божиќ за многумина од нас. „Дедо Мраз е на санки, но сега е на два метра.“ – пее Роби на шега за социјалното растојание.

Песната се наоѓа на неговиот празничен албум „Божиќен подарок”, кој содржи мешавина од празнични класици и соработки со Род Стјуарт, Брајан Адамс, Џејми Калум, Тајсон Фјури и др.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com