Роби Вилијамс стана веган

Роби Вилијамс објави дека започнал со диета базирана на растенија со цел да се опорави од болеста што го спречила да ја заврши турнејата оваа година. Во својот блог на своите фанови им се извини за неговото отсуство во последната половина од својата турнеја, Вилијамс рече:

“Сега сум веган, вежбам пилатес секој ден, вежбам јога секој ден”.

Многу познати личности се обидоа да се подобрат здравјето, а се чини дека неговиот нов режим на исхрана му овозможил успешно да се опорави од својата болест. Тој не откри од што страдаше ова лето.

Повеќе на Музика24...