Шинејд О’Конор се повлекува од музичката сцена

Познатата ирска пејачка Шинејд О’Конор донесе одлука да се повлече од музичката индустрија и да престане со турнеите.  Таа веста ја сподели на социјалните мрежи.

„Ова е да го најавам моето пензионирање од турнеи и од работа во дискографска дејност. Остарев и уморна сум. Значи, време е да ги закачам ресите на брадавиците, откако навистина дадов сè од себе. NVDA во 2022 година ќе биде моето последно издание. И веќе нема да има турнеи или промо. Не е тажна вест. Туку зачудувачки убава вест. Мудриот воин знае кога треба да се повлече.“ – О’Конор

Неколку дена пред да го најави пензионирањето, О`Конор интензивно го најавуваше својот 11-ти албум „No veteran dies alone“. Како што вели пејачката, сега е време да се одмори и да си ги оствари другите соништа. Имено таа отсекогаш сакала да работи со млади таленти во „The Voice of Ireland“ но никогаш немала време за тоа.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com