Со емотивни објави членовите на „Ролинг Стоунс“ се збогуваат од Чарли Вотс

Многу светски sвезди се збогуваа од Чарли Вотс, тапанарот на „Роулинг Стоунс“ кој почина вчера на 81 година. Сите колеги и пријатели се согласија дека тој беше врвен музичар и вистински џентлмен.

Неговите колеги од „Ролинг Стоунс“ поединечно се збогуваа со Чарли. Мик Џегер објави фотографија од тапанарот на социјалните мрежи и не напиша ниту еден збор, што доволно кажува колку веќе му недостасува. Рони Вуд објави заедничка фотографија со Чарли Вотс и напиша:

„I love you my fellow Gemini. I will dearly miss you. You are the best“.

Објавата на Кит Ричардс е дефинитивно најтажната. Имено, тој објави фотографија каде има само тапани со натпис „CLOSED“. Покрај колегите од бендот, од Чарли се збогуваа и: Елтон Џон, Пол Стенли, Ринго Стар, Дејвид Ковердејл, Брајан Адамс и многу други.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com