Специјална божиќна емисија со Мараја Кери ќе емитува „Епл ТВ-плус“

Специјалното шоу, со наслов „Меџикал кристмас спешл на Мараја Кери“, ќе биде премиерно прикажано на „Епл ТВ-плус“ на 4-ти декември, а во него ќе гостуваат голем славни личности вклучувајќи ги Тифани Хадиш, Били Ајхнер, Аријана Гранде, Џенифер Хадсон, Снуп Дог, Џермејн Дупри, Мисти Копленд, Микал-Мишел Харис, па дури и близнаците на Мараја, Марокан и Монро.

Специјалната емисија на „Епл ТВ-плус“ следи приказна за криза на Северниот Пол, а за помош таму се упатува омилената помошничка на Дедо Мраз – Мараја Кери. И потоа неоспорната божикна кралица мора да се вклучи за да го спаси денот со помош на нејзините специјални гости.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com