Тејлор Свифт го сруши рекордот на „Битлси“ од 1966 година

Тејлор Свифт го сруши рекордот на топ-листите поставен од „Битлси“, откако нејзината реиздадена верзија на албумот „Fearless“ го зазеде првото место на британската топ-листа на албуми.

Свифт успеа својот трет албум во една година да го пласира на првото место на топ-листата. Во период од 259 дена, три албуми на Тејлор се најдоа на првото место. Последниот албум „Fearless (Taylor’s Version)“ го следи успехот на „Folklore“ (31-ви јули) и „Evermore“ (18-ти декември). Пред Тејлор, рекордот цели 54 години го држеа „Битлси“ откако за 364 дена имаа три албуми на првото место помеѓу 1965-1966 година.

„Fearless (Taylor’s Version)“ е седми албум на Свифт на британската топ-листа. Останатите албуми кои се пласираа на прво место се: „Red“ (2012), „1989“ (2014), „Reputation“ (2017), „Lover“ (2019), „Folklore“ (2020) и „Evermore“ (2020).

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com