Во ноември ќе биде објавен постхумен албум на Енио Мориконе

Наскоро ќе биде промовиран албум со необјавени композиции на великанот на филмската музика Енио Мориконе кој почина во јули годинава. Во богатата кариера Мориконе напиша над 400 композиции за филм и стотина класични композиции.

Постхумниот албум со необјавени композиции ќе излезе на 6-ти ноември под името „Morricone Segreto“ и ќе содржи 27 нумери од кои 7 необјавени композиции напишани од Мориконе од 60-ти до 80-тите години на минатиот век но и помалку познати филмски теми.

Во описот на колекцијата се вели дека скриената, темна, психоделична страна на маестрото и ексцентричниот дел од неговата личност допрва ќе се откриваат.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com