Tag : македонија

Во прв ред

Започна четвртото издание на Фестивалот на трубите во Пехчево (Фото)

Muzika24
На летната сцена на градскиот плоштад во градот Пехчево, пред два дена започна четвртото издание...
Во прв ред

Погодете од кого Весна Бејби доби бакнеж на снимањето на “Вечер со Весна” (Фото)

Muzika24
По официјалното стартување на новото ток шоу “Вечер со Весна”, познатата актерка, водителка и stend...
Музика на кирилица

Сања Лефкова се враќа на музичката сцена со “Само забава” (Аудио)

Muzika24
Сања Лефкова стави крај на паузата и своите фанови кои со исчекување копнееја да ја...