Tag : 20godini

Во прв ред

„Љубојна“ го прослави 20-от роденден со концерт во Битола (Фото+Видео)

Filip
Еден од најреномираните македонски етно-бендови „Љубојна“, големиот јубилеј 20 години на сцената го прославија со...
Во прв ред

„Љубојна“ и пријателите на 20-ти јули со голем концерт во Битола

Filip
Еден од најреномираните македонски етно-бендови „Љубојна“, големиот јубилеј 20 години на сцената ќе го прослави...
Фестивали

20-то јубилејно издание на “Роса Фолк Фест” во знакот на лауреатите за животно дело (Фото)

Muzika24
Во преполната сала на Македонската опера и балет, вчера вечер се одржа 20-то јубилејно издание...