Tag : 24 covers

Covers

Емотивно и оргинално – Филип Пешевски сними кавер за безвременската “Вјеруј у љубав” (Видео)

Muzika24
Неодамна Ви го претставивме и воедно Ве запознавме со едно симпатично, младо, талентирано и пред...
Covers

24Covers: Огнен Здравковски – “Кад вараш ти” (Тоше Проески)

Muzika24
Младиот и досега на неколку пати докажан поп пејач Огнен Здравковски објави ковер за песната...