Tag : 24covers

Covers

Девојка од Финска ги освои срцата на Македонците, преработката на „Јовано Јованке“ ќе ве наежи

Muzika24
Младата уметничка од Финска, Вилма Талвити, ги освои срцата на Македонците, а нејзината прекрасна преработка...
Covers

Талентираниот Христијан Тришоски со маестрална верзија на песна од Наум Петрески (Фото+Видео)

Muzika24
После 15 години од оригиналната изведба на “Тетово Фолк Фест”, песната „Распукај срце ко Шар...
Covers

“Интервал Бенд” од Прилеп ја отпеаа легендарната “Се ми земаш животе” од Пепи Бафтировски (Видео)

Muzika24
“Интервал Бенд” е името на новата музичка група која ни доаѓа од градот херој, градот...
Covers

Погледнете: Како светски познатата Амира Медунјанин ја испеа македонската “Ја излези Ѓурѓо” (Видео)

Muzika24
Врвнатата вокалистка Амира Медунјанин со оркестарот “Вечерња љубав” во пулска арена ја испеја познатата македонска...