Tag : 24intervju

Имам нешто да те прашам

Пепа Димитрова: Во 2021 посакувам нови песни, видеоспотови, албум и семејна среќа (Фото+Видео)

Muzika24
За Пепа Димитрова и 2020-та, колку и да беше тешка, беше работна и исполнета година....
Имам нешто да те прашам

Симеон Коруноски: Треба да сме благодарни за шансата што постоиме на овој свет (Фото)

Muzika24
Млад е, симпатичен и девојките се повеќе и повеќе лудуваат по него. Често експриментира во...
Имам нешто да те прашам

Александра Тимковска: Она што може да ти го донесе моментот не може ни целиот живот (Фото)

Muzika24
Таа е познат естраден новинар. Порано често ги “раздрмуваше” познатите во Македонија со своите прашања...
Имам нешто да те прашам

Јанко Илковски: Се помалку ме интересира класична песна туку музика која не може да се слушне исто два пати (Фото)

Muzika24
Тој е веќе надалку познат и докажан пред македонската тв публика. Некогаш со “Гутенбергова галаксија”,...
Имам нешто да те прашам

Марио Арангеловски: Без да не служи здравјето, ништо не ќе можеме да оствариме (Фото)

Muzika24
Тој е еден од најдобрите помлади пејачи на македонската музичка сцена. Досега има учествувано на...
Имам нешто да те прашам

Лени Партикова: Во Новата 2021 година излегува мојот најнов студиски албум (Фото)

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 оваа година ја заокружува со неколку новогодишни кратки интервјуа, со интересни, но...