Tag : 24zanimlivosti

Магазин

Во Полска откриен непроценлив портрет од Шопен купен на бувјак пред 30 години (Фото)

Filip
Распаднатиот портрет на композиторот Фредерик Шопен (1810-1849) купен на бувјак во Лублин, Полска, висеше на...
Магазин

Дали знаете кое е вистинското име на познатиот и легендарен Жељко Бебек?!

Muzika24
Неодамна познатиот пејач, поранешен член на групата „Бијело дугме“, Жељко Бебек, откри неколку интересни работи...
Магазин

“Земјо Македонска” отпеана од јапонски оперски пејач (Видео)

Muzika24
Познатиот јапонски оперски пејач Казухиро Котецу веќе подолго време е актуелен во македонските медиуми со изведување...
Магазин

Руска балерина на -15 степени го одигра „Лебедово езеро“

Muzika24
Руската балерина Илмира Баграутинова, од светскиот познат театар „Марински“, на петнаесет степени под нулата, на...
Магазин

Корејци ја пеат “Молитва” победничката евровизиска песна на Марија Шерифовиќ (Видео)

Muzika24
Кога во 2007 година Марија Шерифовиќ победи на Евровизија, нејзината песна „Молитва“ буквално ја слушна...
Магазин

Златан Ибрахимовиќ „џуска“ на песната на српската фолкерка Нада Топчагиќ (Видео)

Filip
Веста што веројатно изненади многумина е дека познатиот шведски фудбалер и ас на фудбалскиот клуб...