Tag : 25godini jubilej

Фестивали

Денес започнува 25-то издание на музичкиот фестивал „Таксират“ (Фото)

Muzika24
Денес, 7-ми декември, во арената „Борис Трајковски“, ќе се одржи јубилејното 25-то издание на фестивалот...