Tag : 25godini

Музика на кирилица

25 години од смртта на Владимир Нејашмиќ – Бато (Видео)

Muzika24
Годинава се навршуваат 25 години од трагичната сообраќајна несреќа во која животот го загуби познатиот македонски...
Музика на кирилица

Суперхикс со новото видео и сингл “Модерна љубов” се враќаат назад кон корените (Видео)

Muzika24
Суперхикс на 3-ти март во Младинскиот културен центар во Скопје, на свој начин ќе прослават...