Tag : 2bona

Во прв ред

Градоначалникот Ѓорѓиевски ги поместува стандардите – За културното лето не концерти, туку 4 дена фестивали (Фото+Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, градоначалникот Орце Ѓоргиевски заедно со својот неуморен тим, кој...
Во прв ред

Велешка „Питијада“ продолжува да ја негува македонската музика

Filip
Фестивалот на велешка пита и вино „Питијада“ порасна во препознатлив бренд во Македонија и од...
Во прв ред

Вчера вечер на отворањето на Културното лето во Општина Кисела Вода над 15.000 илјади посетители (Фото)

Muzika24
Преку 15.000 илјади посетители вчера вечер уживаа во фантастичната атмосфера на првата вечер од Културното...
Во прв ред

2Бона, Анета Мицевска со групата “Молика” и Џамбо Агушев на 15-ти февруари со настап во Швајцарија

Muzika24
По повод празникот Св.Трифун и Св.Валентин, македонското друштво “Пирок” организира голема македонска забава во Швајцарија....